Co nowego znajdziemy w Androidzie Oreo?

Google dzisiaj oficjalnie przedstawił Androida Oreo. Szczerze mówiąc, to chyba jedna z najmniej ekscytujących wersji systemu operacyjnego w ostatnim czasie. Android Oreo zawiera tylko kilka wartych uwagi aktualizacji interfejsu użytkownika. Najważniejszą aktualizacją są prawdopodobnie nowe powiadomienia – i to jest świetna wiadomość!

Nowe powiadomienia

Jednym z nowych elementów systemu w wersji Oreo jest aktualizacja dotyczące sposobu obsługi powiadomień przez Android. Dzięki Notification Dots (Kropki powiadomień? Ciekawe jaka będzie polska nazwa) zawsze możesz zobaczyć, która aplikacja ma coś nowego do pokazania, a długie dotknięcie ikony aplikacji wyświetli menu z ostatnim powiadomieniem, skróty i link do widżetów aplikacji i ekranem informacyjnym o aplikacji z ustawień. Długie dotknięcie powiadomienia schowanego w szufladzie spowoduje pojawienie się nowego menu, w którym po włączeniu aplikacji możesz uzyskać większą kontrolę nad powiadomieniami, które chcesz zobaczyć.

Wideo w tle

źródło: techcrunch.com

Drugie ciekawym elementem nowego wydania Androida to dodanie wbudowanego trybu obrazu w tle, który pozwala zminimalizować filmy i kontynuować oglądanie ich podczas wykonywania innego zadania w telefonie lub tablecie. Do tej pory tylko kilka aplikacji obsługuje tą funkcję, ale jest to docelowo funkcja dla dowolnego odtwarzacza wideo i aplikacji czatu wideo.

Emoji

Google zaprojektował nowe emoji dla tej nowej wersji Androida i dodało w tym procesie 60 nowych emoji.

źródło: techcrunch.com    

Nowy ekran ustawień

Gigant Google dokonał również zmian w menu Ustawienia. W większości oznacza to prostszą strukturę menu, która nie jest już podzielona na osobne grupy (sieci bezprzewodowe i urządzenia, osobiste, systemowe). Oznacza to, że niektóre elementy, które były na wierzchu na starym androidzie, teraz są nieco bardziej schowane.

Aplikacje błyskawiczne włączone domyślnie

Błyskawiczne aplikacje umożliwiają programistom posortowanie ich aplikacji na mniejsze fragmenty, które można uruchomić natychmiast, za pomocą jednego kliknięcia. Nie musisz niczego instalować. To działa już w Androidzie 6.0, ale jest domyślnie włączona w tej nowej wersji Androida i może być jedną z najbardziej ekscytujących nowych funkcji Androida w najbliższych latach.

Szybsza prędkość ładowania

Zespół Google ciężko pracował, aby Android uruchomiał się szybciej (prawie dwa razy szybciej na Pixel), a żywotność baterii była dłuższa. Od teraz w Oreo ogranicza używanie zbyt dużej ilości energii podczas pracy aplikacji w tle. Pierwsi recenzenci mówią, że prędkość uruchamiania systemu się poprawiła, a także czas czuwania baterii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *