Google udostępnia nową funkcjonalność w Mapach: Q&A

Google wprowadziło wczoraj nową funkcję dla Map Google dla Androida i wyszukiwania na komórki: Pytania i odpowiedzi. Nikogo raczej to nie zaskoczy, gdy powiem jak działa. Ta funkcja bowiem pozwala zadawać pytania o miejsce i odpowiadać na pytania innych użytkowników. Proste i przydatne.

Nawet już teraz, gdy znajdziesz wybrane miejsce w aplikacji Mapy Google, możesz przede wszystkim przewinąć listę z informacjami o tym miejscu i znaleźć tam nową sekcję pytań i odpowiedzi znajdującą się między danymi firmowymi, takimi jak numery telefonów czy widżet “popularne godziny”. Nie ma co się dziwić, że prawdopodobnie nie znajdziesz tam jeszcze żadnych pytań (i nie sądzę, że jest przewidziana jakaś nagroda za zadanie tego pierwsze pytania), ale to prawdopodobnie zmieni się w najbliższej przyszłości.  Q&A zostanie wdrożone do stabilnej wersji Map w ciągu kilku najbliższych tygodni. Rozwiązanie pojawi się także w mobilnej wersji wyszukiwarki.

Firma Google zachęca również właścicieli firm do używania tej funkcji do odpowiadania na pytania użytkowników. Gigant technologiczny poinformował także, że ​​właściciele firm otrzymają powiadomienie, gdy ktoś zada im pytanie, więc będą w stanie na bieżąco budować i utrzymywać na bieżąco kontakt ze swoimi potencjalnymi i stałymi klientami szukającymi informacji o firmie.

Dzięki temu rozwiązaniu firma Google rozszerza swoje dotychczasowe starania na rzecz zachęcania Internautów do tworzenia większej ilości treści generowanych w Mapach Google, które są jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Już teraz Google nagradza użytkowników, którzy piszą i oceniają firmy, przesyłają zdjęcia, dostarczają informacji o firmie i poprawiają nieprawidłowe dane. Jednak ta sekcja “Pytania i odpowiedzi” jest zdecydowanie bardziej interaktywna niż już istniejące funkcjonalności. To będzie ciekawe obserwować, jak firmy i użytkownicy uczą się korzystać z nowej funkcji, w jak szybkim czasie stanie się ona powszechna i w jaki sposób Google i zewnętrzne firmy będą ją rozwijać. Wyczuwacie pojawienie się botów i tam?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *